Kadın Güzelliği Abiye

2008-05-16 10:40:00
Dünyada yaşayan en güzel varlıklar kadınlardır. Hoş giyindikleri zaman güzellikleri daha bir başka oluyor. Kadının özel gün kıyafetlerinin başında, gelinlik ve abiye gelir. evlilikler.com olarak abiyenin nasıl yapıldığı ve hangi unsurların dikkate alındığı konusunda detaylı araştırma yapıldı. Bir çok sayılı abiye ve gece kıyafeti diken moda evlerinde bulunan ünlü modacılarla detaylı bir şekilde görüşme yapıldı. Türkiye'de bazen abiye-gecekıyafeti ile elbisenin tarzını karıştırıyorlar. Modacılar bu karışıklığın ABD ve Avrupa gibi ülkelerde sonsuz eğlence, yani gece eğlencesinin sabahlara kadar sürmesinden kaynaklandığını belirtiyorlar.

Türkiye'de de moda sektörü dünyada sayılı bir yer almaktadır. Bir çok ünlü modacımızın tasarımları dünyanın çeşitli ülkelerinde en beğenilen tarzlar olarak alınmaktadır. Abiye kıyafetleri iki ana unsurdan meydana gelmektedir. Birincisi; genel tarz, ikincisi ise; özel tasarımlardır. Genel tarz, abiye ve gece kıyafetleri ünlü modacıların tasarımlarından oluşmaktadır. Modacıların tasarımlarını takip eden tekstil firmaları bu tasarımlardan seri olarak çıkartmaktadır. Daha sonra bünyelerinde bulunan çeşitli mağazalarda satışa sunulmaktadır. Alıcı olan gideceği, kokteyl, gece eğlencesi, nişan, düğün gibi mekanlarda giyeceği kıyafeti kendi seçer. Gece kıyafeti-abiye alımında nelere dikkat edilmeli.

-Nişan ve Düğün'e gidilirken alınacak abiye kıyafeti sadece yöresel veya sürekli giyilecek kıyafetlerden seçilmelidir.-Abiyeler, dekolte veya kapalı türden oluşmaktadır. Dekolte abiyeler de ise etek uçlarının dikimine ve gövdedeki yan bölgelerdeki dikimlere dikkat edilmelidir.


-Tasarım olarak yapılmış abiyelerde ise üzerinizdeki aksesuara göre alınmalıdır. Lakin aksesuarsız bir abiye aldıysanız onun üzerine veya altına aksesuar takmalısınız. Tercihinizi yaparken bunlara dikkat etmelisiniz.


-Abiye kıyafeti alırken gideceğiniz ortamın niteliğini mutlaka belirtin. Aykırı bir kıyafet seçiminden uzak kalmış olursunuz. Bazen gece eğlencelerinde zıtlıkta ön faktör olabilir. Bu faktör belirlenmiş bir kıyafet giyilmesi önerilmemiş geceler için geçerlidir. Kendinize ve gecenize özel yaptırma abiyedir. Bu abiye çeşidi ise, modacınız size özel bir tasarım hazırlayabilir veya belirlediğiniz modellerden ekleme bir tasarım çıkarabilir. Bir katalogdan beğendiğiniz tasarımın sizin üzerinize uyarlanması için yapar. Burada yapacağınız en güzel davranış, modacınıza dürüst olun. Şayet böyle davranırsanız sizin abiyenizi yapacak olan moda tasarımcınız her türlü hünerini gösterecektir. Hiç bir moda tasarımcısı kendi mesleğinin zedelenmesini istemez. Tasarımı yaptırmadan önce, katılacağınız yerin niteliğini belirtin. Bu nişan, düğün, gece eğlencesi, kutlama vb. olabilir. Daha sonra katılacağınız mekanı söyleyin. Abiyenizin aksesuarlarını söyleyin. Bu sutyeninizden, çorap, ayakkabıya kadar her şeyi belirtmelisiniz. Bunları belirttikten sonra, beğendiğiniz tarzı veya modeli söyleyin. Belki iki üç tarz modelin karmasını da yaptırabilirsiniz. Bu çıkacak olan modelin üzerinizde nasıl duracağı konusunda modacınızın önerilerine dikkate alın. Abiye yaptırmak elbise yaptırmaktan daha zordur. Burada yapılacak en ufak bir hata bir anda kıyafetin şeklini bozmaktadır. Dekolte veya kapalı abiye kıyafeti kadının vücut güzelliğine güzellik katmaktadır. Böyle olunca da abiye ile bütünleşen kadının kendine olan öz güveni artmaktadır. Dikkat ederseniz eğer, sizin yaptırdığınız veya aldığınız abiye kıyafetini bir başkası eleştirirse nasıl olur? Bir anda demorilize olursunuz. O an kendinizi o gecede veya o yerde olmamış sayarsınız. Böyle olunca da kendinize olan öz güveniniz kaybolur ve kıyafetiniz konusunda bir eleştiri daha gelecek şüphesi altında geçer. İşte bunları yaşamak istemiyorsanız, Abiyenizi yaptırırken aksesuarları dikkate aldığınız gibi saç, makyaj ve takınıza da dikkat etmelisiniz. Bunların hepsini modacınızla paylaşmalısınız. Lakin dikimi yaptırdığınız modacınıza güveniniz tam olarak yoksa o zaman image meaker'inizin (kendi giyiminizi yapan modacınız) önerilerini dikkate almanızda fayda vardır.Şimdi sırasıyla abiye seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz:

-Gideceğiniz eğlence yerinin türünü ve niteliğini belirtiniz. (düğün, nişan, gece eğlencesi, açılış, kokteyl, yemekli toplantı vb..)

-Eğlence yapılan yerin niteliği. (Mekanın durumu, mekanın ortamı ve yapılacak yerin açık-kapalı olması vb.)

-Gideceğiniz toplantıya katılacak kitledeki şahısların durumu ve özellikleri

-Belirlenmiş kıyafet yoksa ortamın hareket tarzı

-Düğün veya nişan ise bu özellikle belirtilmeli.

-Abiyenin altına giyeceğiniz aksesuarları belirtin

-Üzerine takacağınız aksesuarların uyumuna dikkat edin

-Özel dikim yaptırıyorsanız bunların hepsini modacınızla paylaşın


-Modacınızla saçınızın tarzını ve rengini konuşun..

-Katılacağınız geceye ne tür makyaj yaptırmanız konusunda ön bilgi alın. Tabii ki bu makyaj konumu abiyenizle uyumu içerisinde olmalı....

0
0
0
Yorum Yaz
Hobiler Hobiler